HOSTEM MOTIVAČNÍHO TÝDNE BYL ANDREJ BABIŠ

Předseda hnutí ANO a bývalý ministr financí Andrej Babiš v úterý navštívil Ostravu. V zaplněné aule Vysoké školy podnikání a práva na Michálkovické ulici přednášel studentům i hostům o státním rozpočtu České republiky. Zodpověděl i otázky posluchačů a zájemcům podepsal svou knihu “O čem sním, když náhodou spím”. Přednáška Andreje Babiše byla jedním z hlavních taháků Motivačního týdne školy, který vyvrcholí ve středu 15. listopadu.

                Andrej Babiš seznámil návštěvníky přednášky se strukturou státního rozpočtu, jeho vývoji v posledních letech, i se stavem státního dluhu, který podle jeho slov od roku 2013 klesl o více než 73 miliard korun. Předseda vítězného hnutí v letošních volbách do Poslanecké sněmovny v obsáhlé prezentaci představil vývoj státních investic i složení příjmů a výdajů obcí a krajů. Pochválil zároveň dobrý výběr daní a fungování elektronické evidence tržeb. V této souvislosti zmínil v současnosti přibližně 5x větší množství aktivních hráčů v účtenkové loterii oproti sousednímu Slovensku.

Ve svých vizích exministr financí zmínil příklad Estonska, které dokázalo digitalizovat důležité úřady, a lidé tak můžou vyřídit vše potřebné z pohodlí domova. Andrej Babiš se domnívá, že k ekonomickému růstu můžeme přispět i sami, např. podporou cestovního ruchu nebo investicemi.

Hlavní host Motivačního týdne se nevyhýbal ani dotazům posluchačů. Studenty zajímala budoucnost penzijního systému, církevní restituce, boj s daňovými ráji nebo názor na Mirka Topolánka jako kandidáta na prezidenta. Závěrem Andrej Babiš připomněl důležitost celoživotního vzdělávání a zájemcům věnoval a podepsal svou knihu “O čem sním, když náhodou spím”.

Program Motivačního týdne vyvrcholí ve středu týmovou hrou “Finanční svoboda”. V ní mohou vítězové ze dvou týmů získat každý 2.000 korun.