Díky VŠPP jsem získal sociální kapitál

Jakub Šedý absolvoval před dvěma lety Vysokou školu podnikání a práva.  Prozradil nám, v čem ho univerzitní vzdělání posunulo v kariéře. Po studiu oboru podnikání si kromě titulu inženýra odnesl i cenné zkušenosti, které využil ve svém ostravském Gaming baru.

Z jakého důvodu jste se rozhodl studovat Vysokou školu podnikání a práva?

Při hledání vysoké školy byl největší motivací můj děda, který měl vlastní firmu. Řekl jsem si, že studovat podnikání bude správné rozhodnutí, jestli chci pokračovat v jeho šlépějích.

Čeho si ze studia nejvíce ceníte?

Naučili nás především jak správně komunikovat a vystupovat na veřejnosti. Bez osobního přístupu učitelů bych si z toho určitě tolik neodnesl.

Kdy jste začal přemýšlet, že začnete podnikat?

S touto myšlenkou jsem si začal pohrávat už v prvním ročníku na vysoké škole.  Měl jsem štěstí na skvělý kolektiv, se kterým jsem vymýšlel spousty podnikatelských plánů. V průběhu studia jsme pracovali celkem na deseti projektech, z nichž některé trvají dodnes.

Na jakých projektech stále pracujete?

Věnuji se zážitkové cestovní kanceláři Coolcamp. Poskytujeme jedinečné zájezdy například do Amsterdamu nebo Barcelony na fotbal, adrenalinové zážitky.

Provozujete také Gaming bar v Ostravě. Co vás k tomu vedlo?

Původně jsem chtěl s kamarádem na vysoké vytvořit obývák v centru Ostravy, kde si s přáteli sednete k dobrému drinku a zahrajete PlayStation nebo stolní hry. Dnes jsem opravdu rád, že se nám podařilo z pouhého nápadu vybudovat úspěšný podnik.

Jak jste během podnikání využil vaše znalosti z VŠPP?

Teoretické znalosti jsou v začátcích dobrým základem, ale vyzdvihnul bych spíše kontakty, které jsem získal během studia. Sociální kapitál vytvořený na VŠPP je pro mé podnikání velkou výhodou. Potkal jsem tu také mnoho zajímavých osobností, na které se mohu vždy spolehnout.

Souhlasíte s  názorem, že je studium na soukromé vysoké škole lehčí než na veřejné?

Vždy jsem říkal, že záleží jenom na vás, co si z vysoké školy odnesete. Můžete tam získat cenné kontakty a praktické zkušenosti, ze kterých budete čerpat po zbytek kariéry, nebo jen rychle získat titul.