STAŇ SE DOBROVOLNÍKEM OLYMPIJSKÉHO FESTIVALU 2018

V únoru proběhne v době konání Zimních olympijských her v Pchjongčchangu v Ostravě a Brně projekt „Olympijský festival 2018“.

Český olympijský výbor spouští v těchto dnech nábor dobrovolníků, do každého z míst hledá tři sta zájemců, kteří mezi 9. až 25. únorem pomůžou s organizací a hladkým průběhem akce. Olympijský festival Ostrava a Brno navazuje na úspěšné Olympijské parky na Letné (2014) a na Lipně (2016), kde dobrovolníci vytvořili skvělou sportovní atmosféru, aktivně se zapojili nejen do každodenního programu, ale i do jednorázových akcí typu maraton či běh do korun stromů.

Dobrovolníci budou pomáhat na konkrétních sportovištích či s doprovodným programem, uplatnění naleznou i v dalších sekcích, které budou provoz Olympijského festivalu zajišťovat. „Zvládnout akci dlouhou sedmnáct dnů zahrnující několik sportovišť není možné bez dobrovolníků. Proto se i VŠPP aktivně zapojuje do náboru dobrovolníků a podporuje tento skvělý sportovní projekt.

Dobrovolníci budou mít čas a prostor i na svůj vlastní program, mohou si dle libosti zasportovat, aktivně se zapojit do vybraných seminářů a dílčích částí programu či se setkat s českými sportovními hvězdami, které plánují obě místa festivalu navštívit. A také se mohou těšit na speciální kolekci oblečení Alpine Pro. Ambasadory Olympijského festivalu jsou olympijští medailisté i naděje se vztahem k regionu. Tvářemi projektu, který umožňuje dětem i dospělým vyzkoušet si olympijské i neolympijské sporty, se stali dva hokejisté – zlatý medailista z Nagana 1998 David Moravec a bronzový medailista z MS v Turíně 2006 Martin Erat, lyžařka Kateřina Pauláthová a krasobruslařka Eliška Březinová.

Hledáme dobrovolníky pro Ostravu i Brno, nabízíme 4 základní možnosti zapojení podle času, který budeš chtít v parku strávit. Minimální počet je 9 dnů (vždy bude dopolední a odpolední směna). Nejvíce vítáme ty, kteří si udělají čas na celou dobu.

  • po celou dobu parku (9.–25. 2. 2018)
  • první polovina (9.–17. 2. 2018)
  • druhá polovina (17.–25. 2. 2018)
  • prodloužené víkendy (9.–11. 2. + 16.–18. 2. + 23.–25. 2. 2018)

Požadavky, které máme na dobrovolníky:

  • minimální věk 17 let v době nástupu do parku,
  • ochota pracovat v týmu a pro druhé,
  • dobrá nálada

Co jako týmový člen získáš?

Kolekci olympijského oblečení pro dobrovolníky, nové kamarády, nové pracovní zkušenosti, zážitky, Certifikát dobrovolníka Českého olympijského výboru. Po celou dobu zapojení je zajištěné stravování.

V případě jakýchkoliv dotazů napiš: dobrovolnici@olympic.cz

Zájemci o pozice dobrovolníků se mohou přihlásit prostřednictvím online formuláře na adrese https://www.olympijskeparky.cz/dobrovolnici.

Zároveň prosíme dobrovolníky z VŠPP, kteří se chtějí zúčastnit projektu Olympijského festivalu, aby kromě vyplnění výše uvedeného formuláře potvrdili svůj zájem i mailem na adresu: info@vspp.cz

Koordinací dobrovolníků je pověřen pan Tomáš Mirovský (mirovsky@olympic.cz), který Vás bude kontaktovat a domluví s vámi konkrétní formu spolupráce.