Ing. Šárka Janků, Ph.D.

V roce 1983 jsem absolvovala na VŠB Ostrava, obor Ekonomika průmyslu. Nastoupila jsem do tehdejšího hutního kolosu NHKG Ostrava (dnes ArcelorMittal). Mé první setkání s praxí bylo v tvrdém prostředí Vysokých pecí, kde jsem začínala jako řadový pecař a následně jsem zastávala funkci ekonoma provozu. Tato zkušenost byla pro mne asi tím nejdůležitějším momentem pro celý můj následující život, protože jsem se zde ujistila v jedné věci – bez vzájemné spolupráce, komunikace a úcty k lidem nelze fungovat. Po mateřské dovolené jsem působila v Hutních a chemických laboratořích jako personalista, ekonom a manažer kvality. Po několika letech jsem se opět vrátila na Vysoké pece, kde jsem působila jako vedoucí útvaru kvality a OTK a zároveň jsem byla členem Rady kvality Generálního ředitele ArcelorMittal.

Po 26 letech jsem v roce 2009 ukončila své působení v tomto podniku, a po krátké „pracovní přestávce“ jsem dostala nabídku předávat své pracovní zkušenosti studentům, oč se snažím doposud, a to prostřednictvím předmětů, zaměřených na systém kvality a řízení znalostí.

Současně působím od roku 1992 jako jednatel firmy TRANGO, s.r.o., kde se věnuji systému kvality.

Jsem nenapravitelný optimista a mou snahou je přesvědčit lidi o tom, že systém kvality je přirozená a krásná záležitost, a že nic lepšího než systém řízení Tomáše Bati nebylo zatím vymyšleno.

Velkou radostí a inspirací je mi můj malý vnuk, mám ráda hodiny se svými studenty a nemám ráda nudu a zbytečné, hloupé a sebestředné lidi.

Jsem fanatický fanda basketbalového týmu NHbasket Ostrava a volný čas trávím nejraději na tenisovém kurtu nebo v sedle kola.


Pozice/funkce Odborná asistentka