Workshopy

Global Innovation Tournament

Naše vysoká škola připravuje své studenty na podnikání. Ve výuce a ve specializovaných cvičeních se zaměřujeme na podporu kreativity a tvůrčí práce.

V předmětu Start do podnikání si studenti osvojují základní techniky a informace, které jsou nezbytné pro úspěšný start firmy či podnikatelského projektu.

Součástí výuky je také Global Innovation Tournament, který je realizován dle metodiky Stanford University (Stanford Technology Ventures Program). Úkolem studentských týmů je vždy vytvoření přidané hodnoty na základě zadané výzvy. Každý tým o splnění úkolu musí natočit 3 minutové video a zde je vítěz.

Proč úspěch není pro každého

Naše vysoká škola uvedla předního českého školitele Ivo Tomana a společně jsme uspořádali seminář na téma: Proč úspěch není pro každého.

2.3.2015, VE 13:00 – 15:00 HODIN

Ivo Toman je jedním z nejlepších a nejznámějších školitelů v ČR a na Slovensku, autor mnoha úspěšných knih, zakladatel firmy Taxus Internacional a autor vzdělávacího videoprogramu Instinkt Zabijáka. Jeho internetový diskusní pořad na youtube O úspěchu s úspěšnými má tisíce zhlédnutí a vystřídalo se v něm mnoho úspěšných lidí (Andrej Babiš, Radim Jančura nebo Blanka Matragi).

„POMÁHÁM LIDEM S VELKOU VNITŘNÍ MOTIVACÍ K TOMU, ABY BYLI JEŠTĚ ÚSPĚŠNĚJŠÍ.”

V roce 2008 byl oceněn zařazením do Almanachu 1000 Leaders of Czech Republic. V roce 2009 získal cenu malého delfína od České marketingové společnosti, jako Marketér roku 2009. Dne 29.3.2012 v Bratislavě byl vyhlášen jako Nejprodávanější autor roku 2011 v síti knihkupectví Panta Rhei.

Přednášky Ivo Tomana jsou velmi podnětné a mají odezvu. V Ostravě přednášel pro vysokoškoláky naposledy v roce 2013 v aule Vysoké školy báňské. Letos se k radosti vysokoškolských studentů v Ostravě představí znovu, tentokrát v aule Vysoké školy podnikání. Vzhledem k zájmu studentů o přednášky Ing. Tomana proběhne živý přenos, který budeme promítat do ostatních učeben školy. Někteří studenti tak budou mít možnost sledovat exkluzivně Iva Tomana živě v rámci výuky.

Téma úspěchu je v dnešním světě všudypřítomné a Ivo Toman je doslova “expertem“ na úspěch. Ve své přednášce se podělil o své zkušenosti, poradil studentům, jak najít oblast, ve které se uplatní a upozornil na některé šokující chyby neúspěšných lidí.