Studentské karty ISIC, Alive

CO JE PRŮKAZ ISIC?

ISIC (International Student Identity Card) je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta střední, vyšší odborné nebo vysoké školy a vybraných jednoletých pomaturitních studijních kurzů. Průkaz vydává světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO a to již více než 60 let!

Kromě mezinárodního uznání statusu studenta na držitele čeká velké množství výhod po celém světě. ISIC je platný ve 127 zemích, takže jej můžete dohromady uplatnit na více než 130.000 místech po celém světě, z toho Vás čeká přes 2.200 slev jenom v ČR (včetně nároku na 75% slevy v dopravě).

Dolní ani horní věková hranice pro získání průkazu ISIC není stanovena. Průkaz ISIC tedy může být vystaven i studentovi staršímu 26 let v případě, že je zapsán do studia denní formy.

Pro využití slev je potřeba mít na kartě aktuální revalidační známku (netýká se nových průkazů v roce jejich vydání). Tato známka, tzv. přelepka, prodlužuje platnost karty právě pro využití mimo vysokou školu. Přelepka platí 16 měsíců, a to od 1. 9. do 31. 12. následujícího roku.

VÝHODY PRŮKAZU ISIC

Kromě mezinárodního uznání statusu studenta čeká na držitele velké množství výhod po celém světě:

 • exkluzivní ISIC cestovní pojištění od 300 Kč
 • při nákupech, stravování a vzdělávání
 • na vstupném na festivaly, akce, do klubů
 • na permanentky v lyžařských areálech
 • při cestování – letenky, autobusové a vlakové jízdenky
 • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
 • při ubytování v hotelech, kempech a ubytovnách

Aktuální nabídku slev a výhod na průkaz ISIC nalezneš na zde.

 

CO JE PRŮKAZ ALIVE?

Studentský průkaz ALIVE je identifikační průkaz, na nějž je navázán program poskytovaných výhod. Tyto průkazy jsou určeny především studentům kombinované či dálkové formy studia, kteří nemají nárok na mezinárodní průkaz ISIC. Stejně tak mohou průkaz ALIVE využít i zaměstnanci škol, kteří nevyučují a nemají tak nárok na průkaz ITIC.

Průkaz ALIVE platí po celé České republice a slevy s ním získáte na více než 1.600 místech. Dolní ani horní věková hranice pro získání průkazu ISIC není stanovena. Průkaz ISIC tedy může být vystaven i studentovi staršímu 26 let v případě.

Pro využití slev je potřeba mít na kartě aktuální revalidační známku (netýká se nových průkazů v roce jejich vydání). Tato známka, tzv. přelepka, prodlužuje platnost karty právě pro využití mimo vysokou školu. Přelepka platí 16 měsíců, a to od 1. 9. do 31. 12. následujícího roku.

Aktuální nabídku slev a výhod na průkaz ISIC nalezneš na zde. Objednané studentské karty si můžete vyzvednout v Ostravě na recepci a v Praze na studijním oddělení.

VÝHODY PRŮKAZU ALIVE

Kromě možnosti využití průkazu na vysoké škole mají držitelé možnost využít:

 

CO JE PRŮKAZ DIGITÁLNÍ KARTA?

Digitální karta VŠPP umožňuje studentům rychlý přístup prostřednictvím mobilního telefonu k užitečným informacím ve školním informačním systému. Prostřednictví pár kliků si můžete zobrazit váš rozvrh, podívat se na termíny zkoušek, listovat v e-indexu. Zároveň máte na jednom místě kontakt na studijní referentku a odkazy na webové stránky či sociální sítě školy. Digitální karta je moderní nástroj, který umožňuje rychlý přístup k informacím mimo kancelář či domov. Zároveň i do budoucna bude umožňovat sdílení dalších zajímavých informací.

Pro využívání e-karty VŠPP je třeba mít ve svém mobilním telefonu aplikaci, která umí s e-kartami pracovat, tzv. „peněženku“ (Wallet). V systému iOS (Apple) je to aplikace Peněženka (Wallet, dříve Passbook), do systému Android je ale obvykle nutné si příslušnou aplikaci doinstalovat (např. aplikace WalletPasses nebo Pass2U Wallet).

Postup získání e-karty je jednoduchý:

 1. Otevřete si v UIS portál studenta.
 2. V portále studenta klikněte na výdej e-karty.
 3. Zaškrtněte souhlas se zpracováním osobních údajů a stiskněte tlačítko „Vydat kartu“.
 4. Zobrazí se stránka s náhledem karty (kliknutím na ikonu ⓘ v pravém dolním rohu karty se zobrazí zadní strana karty s užitečnými informacemi) – na této stránce stiskněte tlačítko „Stáhnout do mobilního telefonu“.
 5. Zobrazí se QR kód, který naskenujte pomocí aplikace typu „peněženka“ ve vašem mobilním telefonu – tím se karta přidá do telefonu a je možné ji používat.

Údaje na kartách se automaticky aktualizují každý den v brzkých ranních hodinách. Aby se aktualizace projevila i ve vašem telefonu, je třeba někdy v průběhu daného dne telefon připojit k internetu.

Zároveň získejte studentské benefity díky využívání karet. Aktuálně vám nabízíme možnost poskytnutí slevových výhod a benefitů v oblasti pojištění díky spolupráci s Allianz pojišťovnou, a.s.. Více informací ZDE.

další členové skupiny