Studentské karty

Co je ISIC?

ISIC (International Student Identity Card) je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta střední, vyšší odborné nebo vysoké školy a vybraných jednoletých pomaturitních studijních oborů. Průkaz vydává světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO, to již více než 60 let! Pro studenty základních škol existuje speciální varianta ISIC Scholar.

Kromě mezinárodního uznání statusu studenta na držitele čeká velké množství výhod po celém světě. ISIC je platný ve 130 zemích, takže jej můžete dohromady uplatnit na více než 130000 místech, z toho Vás čeká přes 2200 slev jenom v ČR.

Dolní ani horní věková hranice pro získání průkazu ISIC není stanovena. Průkaz ISIC tedy může být vystaven i studentovi staršímu 26 let v případě, že je zapsán do studia denní formy, stejně tak i studentům primy osmiletých gymnázií.

Existují dva druhy průkazu ISIC – jednorázová průkaz, kterou si můžete koupit online či v síti našich agentských prodejců, nebo rozšířenější školní průkaz ISIC, který vydávají přímo samy školy, ať vysoké, nebo střední.

Více informací o kartách ISIC naleznete na portálu www.isic.cz.

Co je karta ALIVE?

Karta ALIVE je identifikační průkaz, na nějž je navázán program poskytovaných výhod. Tyto karty jsou určeny především studentům kombinované či jiné neprezenční formy studia, kteří nemají nárok na mezinárodní průkaz ISIC. Stejně tak mohou kartu ALIVE využít i zaměstnanci škol, kteří nevyučují a nemají tak nárok na průkaz ITIC.

Kromě studentů a zaměstnanců škol je karta ALIVE určena členům sportovních svazů a asociací, kde po vzoru škol funguje jako jedinečná přidaná hodnota ke stávajícím členským průkazům, které do této chvíle neměly velké využití. Kartu ALIVE je možné si pořídit pouze přes spolupracující školy a sportovní asociace; není možné si ji koupit individuálně v přímém prodeji.

Karta ALIVE platí po celé České republice a slevy na ni získáte na více než 1600 místech. Karta ALIVE přináší svým držitelům rozsáhlou síť výhod po celé České republice včetně pojištění, sportovního vybavení, restauračních zařízení, kaváren, vstupů na kulturní akce, permanentek v lyžařských areálech a mnoho dalších.

Více informací o kartách ALIVE naleznete na portálu www.alive.cz.

Objednané studentské karty si můžete vyzvednout v Ostravě na recepci a v Praze na studijním oddělení.